Franke – přední výrobce kuchyňských dřezů

Firma Franke dnes patří k předním výrobcům kuchyňského příslušenství. Z původní dílny se za století její existence vyvinul světový lídr v produkci dřezů a dalšího vybavení kuchyní. Firma byla založena roku 1911 v Rorschachu ve Švycarsku. V průběhu první světové války se potýkala s nedostatkem materiálu pro svou výrobu. Avšak záhy po jejím skončení se znovu rozvíjí výroba. Firma se proto v roce 1935 stěhuje do nových prostor v Aarburgu. Podobným problémům však čelí během druhé světové války. Po ní však dochází k nárůstu produkce.

Historie v poválečném období  

Firma v roce 1946 již zaměstnává 250 lidí a vyváží do okolních států. V 50. letech minulého století dochází k první zahraniční investici v Německu. Rozvoj následuje také v dalších letech, kdy o deset roků později vzniká 13 poboček v Evropě.

Současnost

V současnosti firma zaměstnává 9000 zaměstnanců v 37 zemích. V jejím výrobním programu najdeme kuchyňské dřezy Franke, vodovodní baterie, varné desky, odsavače par, trouby, chladničky, myčky nádobí, sortery a drtiče odpadů. Obzvláště sortiment kuchyňských dřezů je velmi pestrý. Najdeme zde výrobky z nerezu, granitu i keramiky. V nabídce jsou jak jednodřezy, tak dvojdřezy. Některé z nich obsahují vaničku a odkap. Sortiment kuchyňských baterií obsahuje kohoutkové i moderní pákové typy, které mají delší životnost. Segment chladniček se skládá jak z vestavných, tak volně stojících výrobků. Firma Franke dodává také moderní snadno programovatelné myčky nádobí. Ve výčtu produktů nechybí ani různé doplňky. V nabídce jsou výztuže pod kuchyňské baterie, čisticí prostředky, dávkovače saponátu a jiné. Ať již se rozhodneme pro jakýkoliv produkt firmy Franke, vždy dostaneme vysoce kvalitní výrobek s pověstnou švýcarskou dokonalostí.